© 2022. domylimba.pl |  k-projekty.pl

PPH Limba Producent domów drewnianych
 

55-120 Pęgów,

ul. Kasztanowa 7

tel/fax 71 310 71 15
tel.kom +48 604 088 839
e-mail: biuro@domylimba.pl

LIMBA

Okna

 

Oferta okna

Fundament


Konstrukcja szkieletowa jest bardzo lekka. Ogranicza to koszty materiałów potrzebnych do wykonania fundamentu. Wedle życzenia może on być wykonany z podpiwniczeniem lub bez. Posadowieniem mogą być tradycyjne ławy lub płyty fundamentowe. Konstrukcję kotwi się do fundamentu przy zachowaniu kilku prostych reguł: Ściany zewnętrzne powinny być minimum 20 cm nad poziomem gruntu. Ma to uchronić konstrukcję przed wilgocią z zewnątrz. Gdy decydujemy się na wykończenie elewacją murowaną lub oblicówką drewnianą, może to być 25 cm. W przypadku oblicówki z cegły należy uwzględnić 

 

ok. 25-milimetrową szczelinę wentylacyjną, zw. dylatacją. Zapewnia ona wentylację zarówno izolacji, jak i warstwy elewacyjnej. Do prawidłowego wykonania tego elementu, przy budowie fundamentu pamiętać o odpowiednio szerokiej obsadzce wspierającej.

 

Szkielet


Konstrukcję popularnego „kanadyjczyka” stanowi szkielet drewniany. Poszyty od zewnątrz płytą OSB3 12mm następnie folią wiatroizolacyjną, ściany są przykręcone śrubami do podwaliny. Wieniec na ścianach na których wspiera się konstrukcja dachu.  

 

Drewno


W technologii szkieletowej ogromne znacznie ma jakość drewna. Jest ono materiałem o bardzo dużej różnorodności parametrów technicznych, takich jak np. wytrzymałość. Nieodpowiednio wysuszony surowiec może w przyszłości gnić, mieć słabszą wytrzymałość, a co za tym idzie, prowadzić do katastrofy budowlanej. Dlatego ogromny nacisk kładziemy na jakość używanego przez nas drewna. Współpracujemy tylko z doświadczonymi dostawcami surowców. Drewno jest certyfikowane i spełnia wymogi CE i C24. 

 

Izolacja

 

Jako termoizolację stosujemy wełnę mineralną, od wewnątrz paroizolację, która zapobiega zawilgoceniu wełny, a od zewnątrz wiatroizolację, chroniącą przed wiatrem i wilgocią z zewnątrz budynku. Mimo swej niewielkiej masy i małej akumulacji ciepła, domy drewniane charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Z powodu wysokiej szczelności konstrukcji, zalecamy naszym inwestorom zamontowanie z wymiennikiem ciepła wentylacji mechanicznej. Rekuperacja nie tylko wspomaga wentylację budynku, lecz daje również korzyści ekonomiczne w postaci mniejszej utraty ciepła powstałej podczas wymiany zużytego powietrza. Wentylacja mechaniczna sprawia, że oddychamy dużo zdrowszym powietrzem i daje korzyści w kosztach ogrzewania do 30%. 

 

Wykończenie

 

Wnętrze domu wykańczamy - wedle życzenia klienta - płytami gipsowo-kartonowymi lub drewnem. Elewację budynku można obłożyć deskami, sidingiem lub też po prostu otynkować. Dach może być kryty gontami papowymi, dachówką, blachą dachówkopodobną, ceramiczną lub innym materiałem pokryciowym.

Technoogia